SMF18A-TP
Mfr.Part #
SMF18A-TP
Datasheet
SMF18A-TP
Description
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SOD123FL
Stock
6530
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
6.8A
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TA)
Power - Peak Pulse :
200W
Voltage - Breakdown (Min) :
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
29.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
18V